به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله فلاحتی ظهر سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان صومعه سرا با تأکید بر اینکه باید تلاش کنیم عااز فرصت مسئولیت برای خدمت به مردم استفاده کنیم، افزود: شهرستان صومعه سرا قطب زراعت چوب در کشور محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه گیلان با اشاره به صیانت و حفاظت از منابع طبیعی به ویژه جنگل‌ها، تاکید کرد: بخش‌های از اراضی استان گیلان جنگلی است که شهرستان صومعه سرا نیز از آن بی بهره نیست لذا یکی از وظایف مسئولان صیانت از این اراضی است.

وی با بیان اینکه زمین‌های بلا استفاده باید شناسایی و به منظور زراعت چوب و صنوبرکاری در اختیار مردم قرار گیرد، ادامه داد: دستگاه‌ها با برنامه ریزی درست زمینه ترغیب جوانان به زراعت چوب را فراهم کنند.

آیت الله فلاحتی در ادامه با اشاره به آب و هوای مناسب و زمین‌های حاصلخیز در استان گیلان، اظهار کرد: باید جلوی ساخت و ساز ویلاها گرفته شود و اگر ویلایی ساخته می‌شود از همان ابتدا تخریب شوند.

وی همچنین با تأکید بر اینکه با توجه به ساخت و سازهای بی رویه، گیلان به ویرانه‌ای تبدیل شده است، افزود: عدم صدور مجوز برای ساخت و ساز واحدهای مسکونی گلایه روستاییان از مسئولان است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه دستگاه‌های امنیتی و قضائی باید از ساخت و سازهای بی رویه و غیر اصولی جلوگیری کنند، بیان کرد: زمین‌ها را در اختیار جوانان برای تولید و کشاورزی قرار دهیم.